מערכת קולנוע ביתית - כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול

למה מערכת קולנוע ביתית?

זמן איכות עם המשפחה הוא מצרך נדיר. במשפחות רבות ישנו טווח גילאים נרחב בין חברי המשפחה, ולעיתים מציאת בילוי משותף שמתאים לכל גיל ולכל תחומי העניין, הוא אתגר לא פשוט. גם אם מתכננים יום בקולנוע, בתי הקולנוע מציגים בכל אולם סרט שונה, ולא פעם על בני המשפחה להתפצל, מכיוון שכל אחד מעוניין לצפות בסרט אחר. לכן, אם אתם מחפשים דרך לבלות זמן איכותי במסגרת המשפחה ולאחד את כולם לבילוי משותף, קולנוע ביתי הוא, ללא יוצא מן הכלל, הפתרון המושלם לכך.
סטריאו סאונד blogger.co.il

מהו היתרון הגדול ביותר במערכת קולנוע ביתי?

אמנם כיף לצאת מהבית, להתאוורר מידי פעם ולהנות מחוויה קולנועית בבית קולנוע, אבל כולנו יודעים שלעיתים נבחר לוותר על התענוג כשנתעמק וניקח בחשבון את ההתארגנות הכרוכה ביציאה מהבית, את החיפוש אחר החניה, שלא נדבר על העלויות. כמו כן, בעוד שבבתי הקולנוע מציגים סרטים קבועים מראש מהם עליכם לבחור, כשמדובר במערכת קולנוע ביתית מומלצת, אתם קובעים מהו הסרט שיוקרן, מתוך מבחר סרטים ממש גדול. כך תוכלו לבחור סרט ממנו כל בני המשפחה מרוצים ולזכות בחוויה קולנועית מן השורה הראשונה ובזמן איכות כיפי עם המשפחה. הבדל נוסף בין קולנוע ביתי לבית הקולנוע, הוא שבבית שלכם אתם יכולים לעצור את הסרט בכל זמן ובכל עיתוי, ולהמשיך לצפות בו בכל עת, תוך כדי שאתם נהנים ממיטב הנוחות השמורה אך ורק לבית. [להמשך קיראה.. http://cafe.themarker.com/post/3162885]

מהן סוגי מערכות הקולנוע הביתי? כל מה שרצית לדעת במאמר תמציתי

"מערכת קולנוע ביתית הפכה לחלק חשוב בכל סלון ואף בחדרי שינה או חדר ילדים. היום משולבת מערכות שמע ביתיות פעמים רבות כחלק ממערך המולטימדיה אך עדיין ניתן למצוא אותה גם בנפרד. במאמר זה נפרט ממה מורכבת מערכת סטריאו \ קולנוע ביתי ומהם הסוגים הקיימים."

מה זו מערכת קולנוע ביתית אינטגראלית?

מערכת שמע ביתית מתחלקת באופן גס לשני סוגים: מערכת אינטגראלית ומערכת משולבת. במערכת האינטגראלית מצוי כל מרכיב ממנו בנויה המערכת בנפרד, כאשר המרכיבים מחוברים זה לזה באמצעות כבלים. היתרון של מערכותרמקולים חיצוניים לגינה | מרפסת - תמונה להמחשה מסוג זה הוא הצליל האיכותי המופק מהן. בגלל הפרדת החלקים הצליל יוצא מאוזן יותר, האלמנטים, שהם החלקים ברמקול האחראיים על יצירת הצלילים במנעד מסויים פועלים בצורה שווה יותר כך שהצלילים היוצאים הם במנעד רחב ביותר. יש מקום גם לצלילים הנמוכים- הבס וגם לצלילים הגבוהים. החיסרון של מערכת מסוג זה הוא בעיקר המקום הרב שהיא תופסת והסרבול שיוצרים הכבלים. יתרון נוסף חשוב ביותר הוא היכולת לשלב במערכת רמקולים מוגני מים לשימוש חיצוני, במידה והרסיבר לקולנוע ביתי מאפשר חיבור רמקולים חיצוניים כמובן. [ להמשך קיראה: http://cafe.themarker.com/post/3141993]
מערכות קולנוע ביתי - סטריאו סאונד

תכנון מערכת קולנוע ביתי החל ממיקום ועד לאבזור

על מה לכדאי להקפיד בעת תכנון הבית להתקנת מערכת קולנוע ביתי?
 • מיקום רמקולים לקולנוע ביתי - עדיף למקם את הרמקולים של מערכת השמע באזור שיתאים לכל או לרוב דיירי הבית (לדוגמה: לא בסמוך לחדרי שינה, לחדר עבודה וכדומה).
 • ייעוץ אקוסטי - מומלץ להיפגש עם איש מקצוע בתחום האקוסטיקה שיידע להמליץ על פתרונות אקוסטיים, חסכון בעלויות, מיקום קירות גבס ועוד. במידה ומדובר בשיפוץ בית ולא בנייה מאפס, חשוב שהיועץ יגיע לבית עצמו בכדי לבדוק בעיות ספציפיות העלולות להתעורר ולהציע להן פתרונות מתאימים.
 • צבע הקירות - הסאונד מושפע גם מצבע הקירות (עובי גימור הצבע, מרקם הצבע..) ולכן מומלץ לבחור בגוונים קהים מסביב למערכת הקולנוע הביתית בכדי להגביר את האפקט ולהעניק את האווירה המתאימה.
 • צפייה מהגינה - במידה וברצוננו לאפשר צפייה מהחצר\ הגינה (מאד מפנק בימי הקיץ החמים), חשוב למקם גם בגינה מקום נוח לצפייה ורמקולים מוגני מים ונזקי מזג אוויר.
 • אחסון אביזרים נלווים - חשוב להשקיע בבניית יחידה שתאחסן אביזרים נלווים למערכת סטריאו, דיסקים וקלטות בצורה אסתטית ונגישה. בחירת תאורה מתאימה - כדאי להשקיע בבחירת תאורה מתאימה שתוכל להעניק את האווירה הדרושה (דימרים לנורות, תאורות נסתרות, גופי תאורה מקוריים וכדומה).
 • בחירת רהיטים - הדגש בבחירת הרהיטים צריך להיות על נוחות, כורסאות או ספות שניתן לשכב עליהן ולהתרווח יכולות להתאים. ניתן כמובן להוסיף גם ממד תאטרלי בבחירת סוג הריפוד, הווילונות וכו.
 • למשקיעים - מכונת פופקורן, שתייה, שולחן סנוקר קטן בהחלט יעניקו חווית קולנוע מושלמת. כמובן שפשוט אין על תענוג ההנאה מסרט טוב בחדר המיועד לקולנוע ביתי.
[להמשך קריאה: http://cafe.themarker.com/post/3140700]

מהו הציוד הנדרש למערכת שמע ביתית?

 1. רמקול סנטר - תפקידו של רמקול זה הוא להפיק את רוב קולות הווקאל (VOCAL), משמע, דיבור של הדמויות בסרט יושמענו דרך רמקול זה. למיקסום חווית השמע, מומלץ למקם את הרמקול בגובה האוזניים במצב ישיבה. שים לב, מומלץ להשקיע ברמקול סנטר איכותי, אל תתפשר על איכות, זה קריטי כשזה נוגע לתדרי הווקאל.
 2. רמקול סאב וופר - רמקול זה, הדומה לבלוק גדול היכול לשמש כשרברב, מפיק אך ורק צלילים בעלי תדר נמוך, או, "בסים". אילו רק יכולנו לסבול את המראה, הרי שרמקול רצפתי ,המורכב מכמה וכמה רמקולים בתוכו, היה עושה עבורנו את העבודה והיינו יכולים לוותר על רמקול הסאב וופר. אנשי סאונד רבים טוענים ,בצדק, כי רמקול הסאב וופר "בולע" את התדרים הנמוכים ומפיק צלילים עמומים מידי לטעמם. גם לתדרים הנמוכים ישנה חשיבות רבה כיוון שגם לצלילים הנמוכים רמות, עוצמות ותדרים שונים, וברגע שנגביל אותם לרמקול אחד, יתכן שימוש בשמע. כיום, ניתן לרכוש רמקול סאב וופר שטוח! כן, כן, רמקול המפיק צלילי בס, שטוח הניתן להתקנה מתחת למזנון, ספה או בתוך המזנון (אף על פי שאין זה מומלץ).
 3. רמקולים אחוריים (סראונד) - לא פעם ולא פעמיים נתקלתי בלקוחות המעוניינים להימנע מרכישת רמקולים אחוריים בטענה שהם "אינם נחוצים" וכי "2 רמקולים קדמיים וסאב-וופר מספיקים לי". כמובן שאין בכך שום פסול אך חשוב להבין כי לקוחות אלה מעולם לא יחוו את חווית מערכת סראונד אלא רק את חווית מערכת סטריאו , ממש כמו בשנות ה-80. הרמקולים האחוריים נחוצים על מנת להפיק את הצלילים ההיקפיים שמקנים למאזין את תחושת ההיקפיות.
 4. רמקולים חוץ למערכת שמע - כאופציה, ניתן חבר למערכת הקולנוע הביתית שלנו זוג רמקולים נוספים שימוקמו בחצר, מרפסת וכיוון שהם מוגני מים, ניתן אף להתקינם במקלחת. רמקולים אלה, נקראים באופן כולל "רמקולים לגינה מוגני מים" ובמקרה כזה, נאלץ להתאים את הרסיבר המתאים לפונקציה זו. שים לב, לא כל רסיבר מתאים לצורך העניין. רמקולים חיצוניים מוגני מים מגיעים בשלל צורות וצבעים כשההעדפה הכללית של לקוחות הינה רמקול דמוי סלע הנמכר לרוב כיחידה בודדת.
 5. רמקולים קדמיים - כשמם כן הם, זוג רמקולים, שמאלי\ימני הניצבים אל מול המאזין. רמקולים שקועים בקיר הם אופציה שמומלץ לקחת בחשבון במידה והקיר עשוי גבס או אם ברצוננו להטמיע את הרמקולים במסגרת לטלויזיה מגבס או מעץ. לחילופין, ניתן להניח רמקולים על המזנון או לתלות רמקולים סטליטים על הקיר. אחד הטרנדים האופנתיים ביותר של השנים האחרונות הוא הרכבת מערכת קלנוע ביתית. הדבר נהיה נגיש ואפשרי בין היתר עקב העובדה כי טכנולוגיה שנחשבה עד לפני מספר שנים מתקדמת ביותר ולכן גם יקרה עבור כיסם של צרכנים רבים, הופכת עם כל שנה לזולה ונגישה יותר, היות והיא מוחלפת על ידי טכנולוגית חדישות יותר. בשנים האחרונות, הקדמה הטכנולוגית והתחרות על כספו של הצרכן הביאה שינוי דרמטי. על מקרן קול שמעתם? [להמשך קריאה: http://cafe.themarker.com/post/3098316]
בברכה, צוות סראונד סאונד

למאמרים וסרטונים, הנכם מוזמנים לעבור לקישורים הבאים: 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה